»   Zlot KSM w Częstochowie - relacja

2018-02-27
Przedstawiciele Zarządu Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Toruńskiej
W ubiegły weekend na Jasnej Górze odbył się zlot Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej Polski. Udział w spotkaniu wzięła udział także delegacja z Diecezji Toruńskiej z ks. Łukaszem Meszyńskim - asystentem kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Toruńskiej.
W dniach 23-25.02 odbyła się ogólnopolska sesja Zarządów Diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży podczas, której odbyły się wybory nowego Prezydium oraz Komisji Rewizyjnej. Nowym przewodniczącym Prezydium został Patryk Czech z KSM Diecezji Rzeszowskiej.
Sesja połączona była ze zlotem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, na który przybyło ponad 1000 młodych osób. Spotkanie rozpoczęło się w kaplicy św. Józefa, gdzie miał miejsce premierowy pokaz filmu "Tożsamość 1918 - 2018". Następnie młodzi z KSM-u  uczestniczyli na Jasnej Górze w mszy świętej oraz czuwaniu i adoracji najświętszego sakramentu. Wieczór zakończył się apelem podczas, którego odbyło się zawierzenie Matce Bożej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz odnowienie przyrzeczenia jakie każdy członek złożył wstępując do stowarzyszenia.

Nikola Pelc

Album zdjęć dostępny jest na facebookowym profilu Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Maksymilian Kolbe, Toruń