Kotwica - Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej

»   Słowo Życia

Wspólnota biblijna "Słowo Życia" została założona w 2006 roku w Grębocinie z inicjatywy ks. Pawła Borowskiego. Źródłem dla wspólnoty była chęć kontynuowania w życiu codziennym modlitwy Taize oraz doświadczeń wyniesionych z pobytu w burgundzkiej wiosce. Obecnie spotkania wspólnoty odbywają się w piątki o godz. 19:00 Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Łaziennej 22 w Toruniu i cieszą się sporym zainteresowaniem.

Szczególną wartość dla Wspólnoty ma adoracja Krzyża. Podczas spotkań członkowie wspólnoty wspólnie rozważają Słowo Boże, trwają w ciszy oraz modlą się śpiewem.
Nie jest ważne kto ile ma lat, czym się zajmuje, jakiego jest pochodzenia. Ważny jest Pan Bóg, który łączy, który pokazuje to co wspólne, a oddala to, co dzieli i prowadzi do jedności.
W każdy piątek po wprowadzeniu biblijnym członkowie wspólnoty spotykają się w małych grupkach dzielenia by zgłębić omawiany fragment Pisma Świętego, odpowiedzieć sobie na stawiane pytania, wymienić spostrzeżeniami, a każde spotkanie kończy się modlitwą wraz ze śpiewem kanonów.

Wspólnota "Słowo Życia" czynnie angażuje się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w diecezji toruńskiej. W każdy drugi piątek miesiąca w kościele oo. Jezuitów o godz. 20:00 wraz z chórem i orkiestrą wspólnota prowadzi modlitwę z adoracją Krzyża lub Najświętszego Sakramentu. Nie brakuje ich także na Wieczorach Chwały organizowanych przez toruńskie wspólnoty. Wielu spośród członków Wspólnoty wyraziło także chęć pomocy w grupie wolontariuszy do Światowych Dni Młodzieży. Pełni pozytywnej energii i zapału włączają się w inicjatywy przygotowujące do ŚDM.

Członkowie Wspólnoty "Słowo Życia" są dobrze znani braciom z Taize, gdyż od wielu lat spędzają wakacje w małej francuskiej wiosce oraz prowadzą punkt przygotowań na coroczne "sylwestrowe" Europejskie Spotkania Młodych. Na wzór braci z Taize wspólnota podjęła inicjatywę modlitw o pokój na świecie i za prześladowanych chrześcijan. Każdego roku organizują również Spotkania Młodych w Grębocinie. W tym roku Spotkanie odbyło się w dniach 29-31 maja pod hasłem: Oto ja poślij mnie. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w terminie 26-29 maja 2016 r. pod hasłem: Miłosierni jak Ojciec.
 
Informacje o działaniach i spotkaniach Wspólnoty można znaleźć na stronach Facebookowych:
Taize - Toruński Punkt Przygotowań
Taize Grębocin
oraz na stronie internetowej: spotkaniegrebocin.pl
Zobacz »
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies