Kotwica - Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej

»   Przymierze Miłosierdzia

Przymierze Miłosierdzia jest wspólnotą Kościoła Rzymsko-Katolickiego – jest prywatnym stowarzyszeniem wiernych założonym w 2000 roku przez dwóch włoskich kapłanów – ks. Enrique Porcu i ks. Antonello Cadeddu oraz misjonarkę świecką Marię Paulę. W Polsce wspólnota istnieje od 2011 roku, w Toruniu – oficjalnie od 2014 roku, choć już wcześniej zebrało nas pragnienie niesienia Dobrej Nowiny o Bożym Miłosierdziu najuboższym z najuboższych i wychodzenia z Ewangelią na ulice. Bliskie są nam wszelkie działania ewangelizacyjne, szczególnie te najcichsze, bezpośrednie, które wymagają zaparcia się siebie w miłości i zbliżenia do tych, w których podobieństwo do Chrystusa cierpiącego jest największe. Wierzy w to, iż prawdziwie przemieniać życie człowieka może jedynie Bóg, nie zaś nasze wysiłki, choć tych nie szczędzimy w służbie Bogu i człowiekowi, w służbie Kościoła (tego żyjącego na ulicach naszego miasta). Naszym skarbem są warsztaty ewangelizacyjne – misja Talitha Kum oraz inne, a także modlitwa, którą pragniemy służyć i towarzyszyć.
Każdego, kto zapragnie do nas dołączyć przywitamy z braterska miłością, otwartym sercem i ramionami, by mógł ukazywać wraz z nami otwarte Serce Boga:
  • Spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 19.30 przy parafii Św. Antoniego na Wrzosach,
  • Nasz adres mejlowy: torun@przymierzemilosierdzia.pl – zapraszamy, napisz do nas (często jesteśmy „w drodze” – do Nieba J) i potwierdzimy dokładne miejsce spotkania
Można znaleźć nas na facebooku: https://www.facebook.com/przymierzemilosierdziatorun
Zobacz »
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies