Kotwica - Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej

»   Bacówka

Wspólnota akademicka „Bacówka” wyłoniła się spośród młodzieży uczestniczącej w kursie Alpha prowadzonym przez duszpasterstwo akademickie w parafii św. Józefa w Toruniu (oo. Redemptoryści) w 2009 roku. Dziś ma około 60 stałych członków. Zrzeszamy młode osoby, pragnące wspólnie wzrastać w wierze katolickiej. Pragniemy być otwarci na wszystkich, którzy poszukują Boga i chcą odnaleźć Go wśród swoich rówieśników przy wspólnej modlitwie, śpiewie oraz kawie czy herbacie.
Nasza wspólnota posiada charyzmat ewangelizacyjny i włącza się do wielu dzieł, których nie sposób tu zebrać. Wspomnijmy tylko, iż współprowadzimy kurs Alpha oraz kursy Szkoły Nowej Ewangelizacji, prowadzimy rekolekcje w okresie Adwentu i Wielkiego Postu, a w wakacje ruszamy na Woodstock, by ewangelizować w ramach Przystanku Jezus.

Czwartkowe spotkania rozpoczynają się Mszą Św. o 19:00 w kaplicy w Domu Pielgrzyma przy kościele św. Józefa, po czym przechodzimy do naszej bacówkowej salki z lewej strony kościoła. W trzeci czwartek miesiąca natomiast gromadzimy się na wspólnej adoracji w kościele.

Strona internetowa: bacowka-torun.pl
Strona na Facebooku: facebook.com/jozef.torun
Zobacz »
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies