»   Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Warszawie

2018-02-19
Galeria zdjęć z KFDM w Warszawie (2-4 lutego 2018). Autor zdjęć: Nikola Pelc
W dniach 2-4 lutego w Warszawie odbyło się coroczne Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży organizowane w tym roku przez Archidiecezję Warszawską. Naszą diecezję reprezentowali ks. Dawid Wasilewski (diecezjalny duszpasterz młodzieży), Maja Piwnicka (Duszpasterstwo Akademickie "Źródło"), Nikola Pelc (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży) i Marianna Mucha (Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży "Kotwica", Wspólnota Słowo Życia - Taize Toruń).

Głównymi tematami Forum były przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Panamie i Synod o młodzieży, a także aktualne wydarzenia duszpasterstwa młodzieży w całej Polsce.
Każdego roku Forum jest okazją do zaczerpnięcia inspiracji dzięki wymianie doświadczeń duszpasterzy i liderów młodzieżowych pod okiem przewodniczącego Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży w Episkopacie Polski oraz dyrektora Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM (są to aktualnie: bp Marek Solarczyk i ks. Emil Parafiniuk).

Oprócz obrad, uczestnicy biorą udział we wspólnej modlitwie brewiarzowej, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Mszy św. Tradycją są także lokalne atrakcje - w tym roku była to wizyta w Centrum Nauki Kopernik i wjazd na taras widokowy na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki.