»   Z Kujaw do Panamy i z powrotem

2019-01-28
redemptor.pl
W Panamie zakończyły się 34. Światowe Dni Młodzieży. W spotkaniu uczestniczyła też ponad 50-osobowa wspólna grupa Redemptorystów i Diecezji Toruńskiej, z których ponad połowa brała udział w programie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Z Kujaw do Panamy”.

Młodzież brała udział w spotkaniach diecezjalnych poprzedzających właściwe ŚDM w gościnnej diecezji Penonome, mieszkając w wiejskich wspólnotach, uczestnicząc w ich życiu i modlitwie. Były one bardzo dobrym przygotowaniem do dni w Panama City oraz poznaniem realiów życia miejscowego Kościoła i społeczeństwa.

W stolicy brali udział we wszystkich wydarzeniach centralnych z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz przedpołudniowych katechezach z wyjątkiem środy, kiedy uczestniczyli w Dniu Alfonsjańskim, spotkaniu młodzieży redemptorystowskiej z całego świata.

Po Mszy posłania nadchodzi czas powrotu z Panamy do Ojczyzny, także na Kujawy. Wracamy z sercami rozpalnymi świadectwem wiary wielu młodych ludzi, a także już bardziej świadomi, że nie można czekać do „przyszłości” lub „w międzyczasie”, ale już teraz trzeba głosić Ewangelię. Ufamy, że ŚDM wydzą dobry owoc w naszych rodzinach, środowiskach i parafiach.

Mieszkańcy Kujaw w czasie spotkań z Panamczykami promowali swój region, opowiadając o nim, podkreślając związki św. Jana Pawła II, patrona Ziemi Kujawsko-Pomorskiej ze Światowymi Dniami Młodzieży oraz rozdając różne materiały promocyjne.
o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR
Źródło: redemptor.pl