»   Kotwica – Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej

2017-01-16
Kolejne spotkanie Rady Duszpasterstwa Młodzieży Kotwica już na początku lutego. Ostatnie spotkanie odbyło się 14 grudnia w siedzibie Toruńskiego Centrum Caritas. Jak co miesiąc byli na nim obecni zarówno duszpasterze, jak i przedstawiciele wspólnot zaangażowanych w ewangelizację.
Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej o nazwie Kotwica jest jednym z duchowych owoców przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Nazwa duszpasterstwa nawiązuje z jednej strony do Listu do Hebrajczyków (Hbr 6,19), z drugiej natomiast do kotwicy, która widnieje w herbie Księdza Biskupa Andrzeja.
Warto wspomnieć, że po ŚDM wciąż podejmowane są różnorodne inicjatywy ewangelizacyjne dla młodzieży, wśród których znalazły się comiesięczne spotkania młodych w dekanatach i w parafiach na Wieczorach Chwały, wieczorach uwielbienia, Spotkaniach Młodzieży JPII. Powstają  także grupy modlitewne przy parafiach. Jedną z takich inicjatyw jest Toruńska Strefa Uwielbienia, której druga edycja odbyła się 23 i 24 września 2016 roku i stanowiła dziękczynienie za ŚDM. Organizatorem tych wydarzeń była Kotwica.
Podczas spotkania 14 grudnia rozmawiano o kolejnych wydarzeniach o zasięgu diecezjalnym, które zaplanowano na maj i czerwiec przyszłego roku. „Zajmujemy się obecnie organizacją Forum Ewangelizacyjnego, na które składać się będą trzy spotkania o różnym charakterze skierowane nie tylko do młodzieży, ale także dla katechetów, duszpasterzy, wspólnot i osób zainteresowanych tematyką ewangelizacji. Pierwsze spotkanie będzie miało charakter konferencji i warsztatów – planowane jest na kwiecień. Drugie to ewangelizacja uliczna, a trzecie spotkanie to będzie koncert uwielbienia w Toruniu” – dzieli się pomysłami ks. Artur Szymczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.
W spotkaniach Kotwicy uczestniczą przedstawiciele: wspólnot Słowo Życia, Pustynia Serca, Bacówka, Pieśń Nowa, Góra Błogosławieństw, Przymierze Miłosierdzia, Wspólnota Św. Ojca Pio, Małe Uwielbienie, Stowarzyszenie Wędka, a także asystent FRA w Toruniu, Duszpasterz Wydziału Teologicznego UMK, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży oraz siostry terezjanki.