»   Grudniowy wieczór chwały

2016-12-23
16 grudnia w parafii św. Józefa miał miejsce kolejny wieczór chwały, organizowany przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej Kotwica i Duszpasterstwo Akademickie Św. Józefa. Ponieważ hasło nowego roku liturgicznego to "Idźcie i głoście", poświęcony został ewangelizacji. Jak zaznaczył w swoim rozważaniu o. Maciej Ziębiec CSsR, jest to zadanie każdego ochrzczonego. Odwołał się przy tym do przykładu nepalskich chrześcijan, którzy w kraju muzułmańskim odważnie głoszą Dobrą Nowinę mimo prześladowań - niejeden z nich wiele lat spędził w więzieniu (tam zresztą także ewangelizując). Głoszenie Chrystusa to niełatwa sprawa. Jesteśmy posłani "jak owce między wilki". Co jest pomocą dla ewangelizatora? Wspólnota, która modli się za niego i w której jest formowany. Niezbędne narzędzia dla głoszenia Ewangelii to umiłowanie słowa Bożego i modlitwa. To właśnie z żywej relacji z Bogiem wynika ewangelizacja, która ma być wyrazem miłości - zarówno do Boga, jak i do drugiego człowieka. Każdy z obecnych w świątyni mógł wyrazić swą gotowość do głoszenia Dobrej Nowiny poprzez prosty gest: podejścia do mapy i pozostawienia na niej odcisku palca. Na koniec kapłani indywidualnie błogosławili zebranych, aby mogli rzeczywiście pójść na krańce świata. W końcu, jak mówi Jose Prado Flores, głoszenie Dobrej Nowiny nie jest ważnym zadaniem Kościoła, ale JEDYNYM ważnym zadaniem Kościoła.
R.Czerwińska